Empty cart

محصولی در سبدخرید وجود ندارد

9 راز برای به دست آوردن پروژه

9 راز برای به دست آوردن پروژه

۹ راز برای به دست آوردن پروژه

۹ راز برای به دست آوردن پروژه یا چطور پروژه بگیریم ؟ زمانی که یک مهارت را یاد می گیریم اولین گزینه پیش رو آن است که بدانیم چطور سرمایه ای که برای این آموزش دیدن گذاشتیم باز گردانیم و چطور به درآمد برسیم ؟

 

و مهمترین چالش  برای یک برنامه نویس آن است که بتواند پروژه بگیرد .

 

حالا اصلی ترین سوال این است چطور پروژه بگیریم ؟

شما چه برنامه نویس و طراح سایت باشید ، و یا یک برنامه نویس اندروید تا زمانی که پروژه به دست نیاورید عملا آموزش دیدنتان بی نتیجه به نظر می رسد!

برای پروژه گرفتن مهمترین کار آن است که بتوانید توجه و اعتماد کارفرما را جذب کنید تا بتوانید پیشنهاد انجام پروژه ای را دریافت کنید .

برای آنکه بتوانید پروژه ای را دریافت کنید چند نکته مهم وجود دارد . حقیقت آن است که رسیدن به درآمد آنقدر ها هم که به نظر می رسد فضایی و راحت نیست . اما با تلاش مداوم و دانستن چند راز کوچک می توانید در این مسیر موفق شوید .

راز اول : نمونه کار خوب از کجا بیاریم ؟

قطعا برای آنکه بتوانید کار هایی را بپذیرید باید نمونه کارهای خوب داشته باشید تا مهارتتان را نشان دهید .

پس سوال اول این است وقتی هنوز پروژه ای نگرفته ایم چطور نمونه کار داشته باشیم و وقتی نمونه کار نداریم چطور پروژه بگیریم ؟ !!!!!!

در واقع جریان مانند قضیه مرغ و تخم مرغ به نظر می رسد . یا شبیه آن است که کارفرما برای استخدام از شما سابقه کار بخواهد ولی شما برای داشتن سابقه کار هنوز جایی استخدام نشده اید !!!

اما برای شکستن این چرخه راه حل هایی وجود دارد .

راه یا راز اول این است که اگر واقعا قصد دارید نمونه کار جذاب داشته باشید باید کمی از خودتان مایه بگذارید !!

برای این کار ابتدا لیست تمام اقوام ، دوستان و آشنایان خود را که کسب و کاری دارند بنویسید .

اگر کسب و کار آن ها آنلاین است ابتدا کسب و کار آنلاینش را مورد بررسی قرار دهید . آیا سایت یا اپلیکیشن بدون نقص است ؟ یا مشکلات زیادی دارد که می تواند برطرف شود ؟

اما اگر کسب و کار آن ها سنتی و آفلاین است ، آن را بدون دردسر مورد بررسی قرار دهید . چند نفر از آن ها را که بیشتر با دنیای آنلاین آشنا هستند و افرادی هستند که راحت تر می شود روی آن ها تاثیر گذاشت گلچین کنید .

بررسی شما باید شامل چند موضوع باشد . ابتدا لیست سه رقیب اصلی آن ها را جمع آوری کنید . رقبایی که کسب و کار خود را آنلاین کرده اند در اولویت صد در صد بالایی هستند .

سایت یا اپلیکیشن این رقبا را بررسی کنید . نقاط ضعف و قدرت آن ها را پیدا کنید . حالا نقاط ضعف و قدرت کارفرمای احتمالی مورد نظر خود را تعیین کنید . با او صحبت کنید و لیست خود را کامل کنید .

مزیت رقابتی کارفرمای احتمالی مورد نظر شما چیست ؟ درآمد او از کسب و کار آنلاینش را تخمین بزنید .

موارد مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار آنلاینش را  لیست کنید .

حالا می توانید به سراغ کارفرمای مورد نظر بروید . به او خاطر نشان کنید فقط می تواند کار را شروع کند و حتما لازم نیست در اول راه بهترین باشد و سعی کند همه مسائل را به یک باره برطرف کند .

 

حالا چطور او را راضی کنیم که کسب و کار آنلاین داشته باشد ؟؟؟

 

شما دو راه اصلی برای مذاکره برای ابتدای کار دارید .

 

و توجه داشته باشید هدف ما از این کار این است که می خواهیم برای خودمان نمونه کار بسازیم .

 

خوب مسیر اول آن است که به کارفرما می گویید که بدون دریافت هزینه این سایت یا اپلیکیشن را برای او می سازید . به همین راحتی !

او تنها کافی است اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد . اما لازم نیست به او بگویید که چرا این کار را می کنید. خودتان را محتاج نشان ندهید .

بلکه او را با این جمله ترغیب کنید : از رقبایت عقب افتادی ، این رقیبان اصلی تو هستند که کسب و کار آنلاین و درآمد خوبی دارند .

اما کار آن ها این ضعف ها را دارد که حالا با این بررسی ، تو می توانی این ضعف ها را در کار خودت برطرف کنی و از آن ها جلوتر باشی .

 

خوب هزینه ها را باید چه کنیم ؟

 

مسلما برای یکی ، دو کار اول خودتان باید برای خودتان سرمایه گذاری کنید . تهیه یک سایت در شرایط اولیه حدودا ۵۰۰ هزار تومان برای تهیه هاست ، دامنه خرج در بر خواهد داشت .

یک هاست یک گیگابایت ، یک دامنه آی آر و چند افزونه اساسی و قالب سایت کفایت می کند .

و برای ساخت یک اپلیکیشن تنها یک هاست ۵۰۰ مگابایت و یک دامنه آی آر کفایت می کند که کمتر از ۵۰۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت .

با این تفاسیر راضی کردن کارفرمای احتمالی و تبدیل او به کارفرمای واقعی و قطعی خیلی سخت نیست .

فقط به خاطر داشته باشید که حتما این اطلاعات را به صورت مرتب تایپ شده و پرینت گرفته شده در اختیار داشته باشید و با دست پر نزد کارفرما بروید !

و مسیر دوم که کمی شیرین تر است . اگر زمان بیشتری باید برای کار او صرف کنید و یا قرار است او نیز در این مسیر نظرات خود را اعمال کند و درخواست هایی دارد ، به او بگویید سایت یا اپلیکیشن را برای او ایجاد خواهید کرد با این تفاوت که برای مدتی ( به طور مثال تا دو سال ) فرضا بین ۱۰  تا ۲۰ درصد فروش هر محصول یا خدمات او از سایت یا اپلیکیشن به شما تعلق خواهد گرفت ، اما هزینه اولیه طراحی را از او نخواهید گرفت .

در این صورت هم کار سخت نخواهد بود . 

 

مهمترین نکته در این زمینه آن است که حتما در هر صورت یک قرارداد بین خود تنظیم کنید .

و مهمترین نکته اینکه اسم شما به عنوان برنامه نویس و طراح در این نمونه کار باید ذکر شود .

راز دوم : بهترین کار خود را عرضه کنید .

مهمترین نکته در این مسیر این است که همواره به خاطر داشته باشید برای چه هدفی در حال انجام این کار ها و پذیرفتن این شرایط هستید .

شما در حال ایجاد یک نمونه کار جذاب برای خودتان هستید . پس چند نکته اساسی را باید به خاطر داشته باشید .

نکته اول اینکه زمانی که شما برای نفر اول با این شرایط یک سایت یا اپلیکیشن عالی می سازید نمونه کار شما به چند روش معرف شما می شود.

روش اول آنکه اشخاصی که با سایت یا اپلیکیشن کارفرما آشنا می شوند به شما به عنوان برنامه نویس و طراح مراجعه می کنند .

و روش دوم خود کارفرماست که شما را به دوستان و آشنایان خودش معرفی می کند . به این روش اثر کلام گرم گفته می شود . در واقع به صورت تصاعدی افرادی که شما را به یکدیگر معرفی می کنند بیشتر می شوند .

و نکته دوم آنکه شما حتما باید بهترین کار خود را ارائه بدهید چون در واقع آن پروژه بیشتر از آنکه برای کافرما باشد متعلق به شماست و کارفرما در واقع تنها اطلاعات و یا عکس های خود را در اختیار شما قرارداده است !!

پس کار را از خودتان بدانید . او فزرند شماست و حاصل تربیت شما ! پس بهترین خود را ارائه دهید .

برای این منظور باید به سراغ راز سوم برویم .

راز سوم : دیزاین

یکی از مهمترین نکاتی که باید به خاطر داشته باشید این است که هیچ کس تلاش شما ، کدهایی که می نویسید ، زمانی که صرف می کنید را نمی بیند .

 بلکه تنها چیزی که کارفرما و کاربران می بینند تنها حاصل کار ، یعنی دیزاین آن است .

پس به دیزاین و طرح خود خیلی اهمیت بدهید . بهترین طرح ممکن را بسازید . دیدن طرح های بیشتر باعث می شود ذهن شما خلاق تر شود .

9 راز برای به دست آوردن پروژه

 راز چهارم : دلسرد نشوید

اگر به هزار نفر پیشنهاد دادید و هر هزار نفر راضی نشدند که با شما همکاری کنند به سراغ نفر هزار و یکم بروید . هیچ وقت دلسرد نشوید .

خودتان را دست کم نگیرید و به خاطر داشته باشید تنها برای یکی ، دو کار اول با این شرایط کار خواهید کرد . و بعد از آن تمرکز شما بر روی نشان دادن نمونه کار ها به کارفرماهای دیگر و گرفتن پروژه های دیگر با شرایط دریافت هزینه در قبال انجام کار به صورت واقعی است.

چون دیگر از این به بعد شما نمونه کار های معقول و جذابی دارید که می تواند کارفرما را جذب کند و از آن پس باید روی مارکتینگ تخصص خود کار کنید .

ضمن آنکه اگر کارفرما نیاز داشته باشد که به صورت مکرر محصولات یا مقالاتی در سایت یا اپلیکیشنش قرار دهد شما می توانید قراردادی جداگانه با او ببندید و در ازای انجام این کار از او هزینه دریافت کنید !!

راز پنجم : در زمان آموزش دیدن از زمانتان استفاده کنید

راز پنجم از بین ۹ راز برای به دست آوردن پروژه این است که یک روش مهم برای آنکه از زمانتان به بهترین نحو ممکن استفاده کنید آن است که در زمان آموزش دیدن ، سعی کنید از همان آموزش با ایجاد تغییرات یا ادغام آن با ایده خودتان و محصولات و روش خودتان یک نمونه کار شخصی بسازید .

نمونه کاری که نه کاملا تستی و نه کاملا واقعی است ، اما مهارت شما را کاملا می تواند برای انجام یک کار واقعی نشان دهد .

تا به حال به پنج راز از ۹ راز برای به دست آوردن پروژه پرداخته ایم ، اما هنوز راز های دیگری وجود دارند .

راز ششم : حتما یک سایت شخصی داشته باشید

مهمترین نکته آن است که شما حتما برای معرفی خودتان و معرفی لینک نمونه کارهایتان به افراد بعدی ، باید یک سایت شخصی داشته باشید .

اما سایت شخصی شما باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

سایت شخصی شما باید بهترین دیزاینی که می تواند داشته باشد چون این سایت دقیقا یکی از نمونه کارهای شماست !

لازم نیست حتما این سایت چندین صفحه داشته باشد . در ابتدای کار ممکن است تنها یک سایت تک صفحه ای باشد که معرف شماست .

در این سایت تک صفحه ای معرفی شما ، تحصیلات و مدارک شما ، افتخارات و سوابق شما ، نمونه کارها و معرفی توانایی های شما ، کارهایی که می توانید انجام دهید ، تخصص شما و راه های ارتباطی با شما موجود است.

در واقع سایت شما یک رزومه کاملا تخصصی و جذاب است . قطعا اگر کمی درباره خودتان با صداقت فکر کنید می توانید موارد خوبی را برای معرفی خودتان ذکر کنید .

 اگر از خودتان یک ویدئو ترغیب کننده و جذاب در ساییتان قرار دهید نیز بسیار تاثیر گذار خواهد بود .

ضمن آنکه اگر یاد بگیرید برای سایتتان محتوا و مقاله های جذاب و مفید نیز ایجاد کنید می توانید سریع تر افراد جدیدتر دیگری را به سایتتان جذب کنید .

راز هفتم : خودتان کارفرما باشید

راز هفتمی نیز وجود دارد . الزاما لازم نیست برای یک کارفرمای خارجی پروژه تولید کنید . شما خودتان می توانید کارفرمای خودتان باشید.

به خاطر داشته باشید در این مسیر مهمترین راز آن است که هیچ وقت بیکار ننشینید . همیشه کاری را برای خودتان بتراشید .

به خاطر داشته باشید از طریق شبکه های اجتماعی نیز می توانید افراد دیگری را به سایت خود جذب کنید و همچنین می توانید یک ایده را پیدا کنید و بر روی آن کار کنید و برای خودتان کار ایجاد کنید .

حقیقتی دیگر وجود دارد . این حقیقت این است که در بهترین شرایط نیز همیشه کارفرمایی ممکن است وجود نداشته باشد تا کاری را به شما سفارش دهد.

لذا حتما لازم است شما برای خودتان ایده هایی را به واقعیت تبدیل کنید تا برایتان درآمد ایجاد کنند .

لذا حتما به ایده های مختلف فکر کنید . طبق تحقیقات در بدترین شرایط در هر روز ۷۰ هزار فکر به مغر انسان خطور می کند .

لذا قطعا می توانید با بررسی سایت ها و اپلیکیشن های موجود ، مشکلات موجود آن ها ایده ای بهتر را پیاده سازی کنید .

به مشلات موجود مردم یا خودتان فکر کنید و ببینید چطور می توانید آ ن ها را برطرف کنید .

9 راز برای به دست آوردن پروژه

راز هشتم : ترس از گرفتن پروژه

در این سالها با افراد زیادی برخورد کرده ام که از گرفتن و قبول پروژه واهمه و ترس داشته اند . این افراد می ترسند که نکند نتوانند از پس پروژه مورد نظر بربیایند .

سه نکته اصلی در این باره وجود دارد . نکته اول اینکه حتما لازم نیست که پروژه ای را بپذیرید که دانش آن بسیار بیشتر از دانش موجود شماست.

دوم همیشه باید در حال یادگیری باشیم . هیج گاه هیچ کسی نمی تواند ادعا کند همه چیز را بلد است و در آن واحد می تواند هر پروژه ای را انجام دهد .

اگر قرار باشد تمام پروژه ها شبیه به هم باشند و هیچ پروژه جدیدی با مسائل جدید ایجاد نشود پس برنامه نویس بودن چه لذتی دارد ؟!!!!!

و سوم آنکه سعی کنید حتما در هر پروژه ای چالش های جدید برای خودتان ایجاد کنید . در غیر اینصورت هیچ وقت هیچ پیشرفتی نخواهید کرد .

 

به خاطر داشته باشید بعد از ایجاد اولین نمونه کار ها باید تمرکز خودتان را روی معرفی خودتان به افراد جدیدتر بگذارید .

 

مذاکره کنید ، مشاوره های خوب بدهید ، برای خودتان در شبکه های اجتماعی و مقالاتی که در سایتتان قرار می دهید تبلیغ کنید .

مسیر های مختلف تبلیغی را امتحان کنید . همه این مسیر ها به سرمایه های هنگفت یا زیاد احتیاج ندارند .تخصص های لازم در همان مسیر را یاد بگیرید .

افراد دیگری نیز وجود دارند که می گویند : از دانسته هایم نتوانسته ام درآمد ایجاد کنم !!

افراد زیادی را نیز دیده ام که با این جمله متوقف شده اند . که به درامد این حرفه نیاز دارم اما تا به حال نتوانسته ام از آن درآمدی ایجاد کنم و یا خانواده ام از من انتظار دارند .

من تا به حال پول زیادی را سرمایه آموزش کرده ام ولی هنوز چیزی به دست نیاورده ام .

دوست عزیزم اگر تا به حال نتوانسته اید درآمد کسب کنید و متوقف شده اید و انگیزه خودتان را از دست داده اید دقیقا و قطعا مقصر فقط خودتان هستید به چند دلیل :

  1. اول آنکه به اندازه کافی مهارتتان بالا نرفته است ، و فکر می کنید با ده آموزش می توانید به قله برسید . اگر لازم باشد باید تا لب گور دانش بجوییم و مهارتمان را بالا ببریم و هزار آموزش دیگر هم ببینیم .
  2. به صحبت افراد دیگر گوش می دهید و دهن بین هستید .
  3. به اندازه کافی سرسخت نیستید .
  4. آیه یاس و ناامید هستید و همواره نیمه خالی لیوان را می بینید و مدام غر می زنید و به دنبال بهانه هستید . فقط به دنبال راهی در رو برای تنبلی و بیکار نشستن می گردید .

در غیر اینصورت قطعا حداقل یک ایده پیدا می کردید و خودتان روی آن کار می کردید .

چه کسی از بیکار نشستن و یاس و ناامیدی و تلاش نکردن نیتجه دیده است ؟؟؟؟

آیا داستان زندگی افراد موفق در دنیا و کشور خودمان را خوانده اید ؟؟؟؟ اگر خوانده باشید هیچ گاه ناامید نمی شوید چون خواهید دید هیییییییچ کدام بدون مشکل و با راحتی به آنچه می خواستند نرسیده اند .

(داستان شکل گیری ۹ برند معروف جهانی را در وبلاگ بخوانید. )

راز نهم : مهمترین راز :

سعی کنید  چند مهارت را یاد بگیرد اما در یک مهارت تخصصی کار کنید .

تک بعدی نباشید . اما در یک حوزه که بیشتر به آن علاقه دارید بیشتر تمرکز کنید .

مثلا در بخش طراحی سایت بخش ایجاد تخصصی محتوا با سئو استاندارد ، یا مهارت سئو ، یا طراحی اختصاصی را به صورت متمرکز و کاملا تخصصی یاد بگیرید . کار با نرم افزار های لازم را یاد بگیرید . 

افراد با عمق دانش بالا در سطح جامعه کم هستند . اگر شما دانش تخصصی در یک حیطه داشته باشید هیچ گاه بیکار نخواهید ماند .

راز دهم : رازی در کار نیست !!!

فقط تلاش تلاش تلاش . هر چقدر شرایط سخت شود من از آن سخت تر می شوم .

از این ۹ راز برای به دست آوردن پروژه استفاده کنید قطعا موفق خواهید شد .

آمچه را خود تجربه نکرده ام به شما پیشنهاد نداده ام . مهمترین عاملی که باعث موفقیت شما می شود ان است که شبکه سازی کنید و تا می توانید با افراد هدفمند و پر تلاش و موفق آشنا شوید . 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا